Przeskocz do treści

O Klubie

Cześć!

To my, Maciek, Magda i Kasia czyli załoga Klubu Kultury Łokietek. Razem tworzymy to miejsce dla Was, i razem z Wami. Codziennie staramy się by, choć małe, stwarzało wielkie możliwości. Przyświeca nam wizja Klubu otwartego dla wszystkich, przyjaznego i zaangażowanego w lokalne sprawy. Staramy się być nie tylko miejscem kulturalnym, ale i odpowiedzialnym – stąd wiele naszych działań podporządkowujemy szeroko pojętej ekologii. Jako że niezwykle ciekawi nas świat od 2020 roku uczestniczymy w projekcie InterArt finansowanym ze środków Unii Europejskiej dzięki któremu co roku  gościmy innego wolontariusza z różnych europejskich krajów. Dzięki niemu w tym roku ramię w ramię z nami pracuje Mikaela z Rumunii. Jesteśmy też ludźmi wielu pasji, i uwielbiamy je pokazywać, dlatego każdego i każdą z nas spotkacie nie tylko w biurze, ale i na zajęciach które dla Was prowadzimy.

Jesteśmy jedną z siedmiu filii Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” – instytucji Miasta Krakowa. Nasz budynek, zbudowany niegdyś w czynie społecznym i od zawsze pełniący rolę ośrodka kultury znajdziecie na ulicy Władysława Łokietka 267. W swoich murach gościmy też filię nr 19 Biblioteki Kraków.

Nasz zespół

Maciej Mikołajski
Kierownik Klubu Kultury Łokietek

Urodził się i mieszka w Krakowie. Z wykształcenia kulturoznawca. Człowiek wielu pasji. Pierwszą jest jego żona, kolejnymi gry planszowe, klasyczne samochody, gotowanie, podróżowanie a także kultura dawna i skandynawska. Uwielbia także polski design i pracę z drewnem, zbiera więc meble po śmietnikach i odnawia w swoim garażu.

portret około 30 letniego mężczyzny

Magdalena Cudziło
Instruktor ds. plastyki

Ukończyła Edukację Artystyczną na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Od kilkunastu lat dłubie z dziećmi w glinie, brudzi ręce farbą i pomaga dobierać kredki. Posiada magiczną umiejętność tworzenia czegoś z niczego, w dodatku to „coś” zawsze jest bardzo ładne. W „Łokietku” znana również jako Pani Kredka.

Portret około 45 letniej kobiety

Katarzyna Karczmarska
Instruktor ds. organizacji imprez

Możecie ją spotkać przemykającą ulicami Krakowa ze starym aparatem w dłoni. Jest owładnięta pasją zatrzymania czasu, zaklinania chwili na fotografii. Ceni sobie nietypowe kadry i osobliwe ujęcia oraz grę świateł. Z wykształcenia historyk filozofii, właśnie rozpoczyna nową przygodę pracy w kulturze.

Portret kobiety w wieku około 45 lat

Mihaela Samoila
wolontariusz 

 Jestem wolontariuszką siódmej edycji projektu Integrart organizowanego w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności. Ukończyłam Akademię Sztuk Pięknych w Mołdawii oraz uniwersytet Veat w Timisoarze w Rumunii. Od najmłodszych lat pasjonowałam się sztuką, potem uczyniłam z niej swoją zawodową ścieżkę życiową. Moje pragnienie piękna zaprowadziło mnie tutaj, do Łokietka, gdzie pokazuję Wam świat takim, jak sama go widzę. Najczęściej tworzę z tkanin i innych tekstyliów.

Jak do nas dotrzeć?

Jak do nas dojechać?

Rowerem:  Do klubu wygodnie można dojechać rowerem. Przed wejściem do budynku zamontowaliśmy wygodny stojak rowerowy.

Autobusem: Najbliższy przystanek to „Tonie Skrzyżowanie” dojeżdżają do nas autobusy linii 120, 220, 240 i 440. Wygodnie dotrzecie do nas więc chociażby z Pętli Krowodrza Górka. Jadąc od strony centrum należy wysiąść z autobusu i skręcić w prawo. Klub znajduje się około 100 metrów od przystanku.

Samochodem: Klub dysponuje tylko jednym miejscem parkingowym. Jadąc od strony centrum znajdziecie je tuż przed klubem po prawej stronie. W okolicy znajdują się jednak ogólnodostępne parkingi: pod kościołem na ul. Maciejkowej, pod sklepem „Jubilat” na ul. Lnianej (prosimy pamiętać o drobnych zakupach) oraz pod komendą ochotniczy straży pożarnej na ul. Jęczmiennej. Bardzo prosimy o parkowanie zgodne z przepisami ruchu drogowego oraz o poszanowanie własności prywatnej naszych sąsiadów.