Kalendarium wydarzeń
TerezArt: haft
06 gru wt, 19.00
TerezArt: haft
08 gru czw, 9:00
Strefa Rodzica / батьківська зона
15 gru czw, 9:00
Strefa Rodzica / батьківська зона
Świąteczne przygotowania w Łokietku
17 gru sob, 12:45
Świąteczne przygotowania w Łokietku
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
Zapisz się

ZmysłoStrefa // Sensoplastyka w Strefie Rodzica

[ZAJĘCIA ZAWIESZONE] Zajęcia sensoplastyki to czas na poznawanie nowych kształtów, faktur, zapachów, smaków i kolorów – moment na legalne brudzenie się od stóp do głów.
Sensoplastyka ® wprowadza w świat zapachów, faktur i kolorów. Sekret tkwi w używanych „materiałach”: są to tylko i wyłącznie łatwo dostępne artykuły i barwniki spożywcze. Rozwój kreatywności i twórczego myślenia poprzez pobudzanie wszystkich zmysłów jak węch, smak, zapach, wzrok i dotyk, dzięki użyciu łatwo dostępnych produktów spożywczych i pełnej palety barw. Stymulując receptory wpływamy na ilość i rozwój połączeń nerwowych w mózgu. Zabawy sensoryczne dostarczają różnorodnych bodźców do rozwoju zmysłów dziecka i poszerzają świat jego doznań. Ważne jest, aby zapewnić dziecku możliwość swobodnej i twórczej wypowiedzi. Ponadto działalność plastyczna dziecka stanowi naturalny sposób odkrywania predyspozycji i uzdolnień. Ukazuje sposób postrzegania rzeczywistości a obcowanie ze sztuką dostarcza dziecku doświadczeń poznawczych i twórczych.

Obowiązkowo każdy zabiera: ręcznik, mokre chusteczki, ubranie na przebranie

Wiek dzieci: 1-3 lat

Prowadzenie: Katarzyna Piekarczyk – pedagog rodzinny, doradca noszenia dzieci w chustach, współtwórca krakowskiej Famigi. Mama dwójki przedszkolaków.


Terminy:

14 stycznia (zapisy od 7.01)
18 lutego (zapisy od 11.02)
17 marca - zajęcia ODWOŁANE
14 kwietnia- zajęcia ODWOŁANE
12 maja - zajęcia ODWOŁANEWYBRANE WTORKI // 17:30
OPŁATA: 1 ZŁ (OD OS. DOROSŁEJ)

Zobacz inne wydarzenia

W dechę // pracownia majsterkowicza
W dechę // pracownia majsterkowicza
[ZAJĘCIA ZAWIESZONE] My wiemy, że praca w drewnie jest w dechę! Dlatego zapraszamy na rodzinne warsztaty majsterkowania o tym właśnie tytule.
2 Urodziny Klubu Kultury Łokietek
Uwierzycie, że jesteśmy już z wami dwa lata? Z tej okazji zapraszamy na imprezę w stylu filmowym. W planie tort, warsztaty rodzinne i koncert muzyki filmowej.
2 Urodziny Klubu Kultury Łokietek
Programowanie // II semestr
Programowanie // II semestr
Rozpoczynamy II semestr z programowania. Trwają zapisy do grup!
Koncert muzyki filmowej // urodziny Łokietka
Z okazji 2 urodzin Klubu Kultury Łokietek zapraszamy Państwa na koncert muzyki filmowej w wykonaniu kwartetu smyczkowego Con Affetto, co w mowie Dantego i Petrarki znaczy „z uczuciem”.
Koncert muzyki filmowej // urodziny Łokietka