Przeskocz do treści

Tworzywo // robimy lalki motanki

Dla kogo są warsztaty?
Dla dzieci (od ok. 5 lat i starszych) wraz z rodzicami/opiekunami

Kiedy?
6 listopada, sobota, godz. 10:00
* w przypadku dużego zainteresowania zostanie utworzona druga grupa o godz. 11:30

Jak dołączyć?
Zapisy prowadzimy przez Formularz zgłoszeniowy na naszej stronie (zakładka ZAPISZ SIĘ).
Liczba miejsc jest ograniczona. Przy zapisie prosimy o podanie dokładnej ilości dzieci i dorosłych.

Jaki jest koszt?
10 zł rodzic+dziecko, każda kolejna osoba +5 zł
Płatne przelewem do 4 listopada. Prosimy o przesłanie potwierdzenia przelewu na adres lokietek@dworek.eu.
Warsztaty są dofinansowane ze środków Rady Dzielnicy IV Prądnik Biały.

Prowadzenie: Maja Mlost
Projektantka i realizatorka scenografii, kostiumów, lalek oraz masek do przedstawień teatralnych, widowisk tanecznych i działań filmowych (etiud, reklam, teledysków). Dwukrotnie nagrodzona w konkursie organizowanym przez krakowską ASP na projekt scenografii i kostiumów oraz nagrodzona GRAND PRIX na XXXVI Małopolskim Festiwalu Artystycznym Młodzieży. I scenograf w filmie krótkometrażowym „Madame Picard” realizowanym w ramach konkursu Four Points Film Project, zaprezentowanym w 2020 roku na międzynarodowym festiwalu Filmapalooza w Rotterdamie (nagroda za zdjęcia oraz nagroda publiczności).

Autorka cyklu 6 książek dla dzieci o wesołej czarownicy: Czarownica i kot, Czarownica i ryba, Czarownica i tajemnicza mikstura, Czarownica i pierniki, Czarownica i kociaki, Czarownica i zimowe szaleństwa. (wyd. Skrzat, 2014/2015), w tym 2 bestsellerów. Autorka i realizatorka 6 filmów dla dzieci „Podróż do papierowej krainy” zrealizowanych w ramach programu „Zakup Dzieł” (w 2021), zorganizowanego przez Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa.

Aktualnie studentka ostatniego roku studiów na kierunku scenografia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.


„Tworzywo – rodzinne warsztaty kreatywne” to cykl zajęć skierowany do całych rodzin, w szczególności dzieci i młodzieży, których głównym celem jest poznanie różnorodnych technik i materiałów plastycznych oraz rękodzielniczych.

Uczestnicy wychodzą z gotowymi, własnymi dziełami sztuki! Do tej pory udało nam się stworzyć między innymi: malunki na desce, hafty na płótnie, roślinne odbitki na płótnie, decoupage, makramy, drobne zabawki z elementów drewnianych, ceramiczne przedmioty. Tematyka warsztatów związana jest z plastyką i sztuką użytkową.

6 LISTOPADA, GODZ. 10:00
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY –>>