Kalendarium wydarzeń
04 sty wt, 10:00
Strefa Rodzica w styczniu i lutym
11 sty wt, 10:00
Strefa Rodzica w styczniu i lutym
Hej kolęda! // koncert uczestników zajęć muzycznych
14 sty pt, 18:30
Hej kolęda! // koncert uczestników zajęć muzycznych
Ferie z kulturą // 1 tydzień
17 sty pon, 10:00
Ferie z kulturą // 1 tydzień
Sobotnie Granie: Posiadłość Szaleństwa
22 sty sob, 15.00
Sobotnie Granie: Posiadłość Szaleństwa
Ferie z kulturą // Zimowa artystyczna podróż po Europie
24 sty pon, 10:00
Ferie z kulturą // Zimowa artystyczna podróż po Europie
Gimnastka dla seniora // nowe zajęcia
02 lut śr, 11:15
Gimnastka dla seniora // nowe zajęcia
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
Wstęp wolny

Swing // koncert

Zapraszamy na swingujący wieczór przy jazzowej muzyce lat 30-tych i 40-tych.

W programie amerykańskie standardy oraz jazzujący swing z lat 30-tych i 40-tych.

Wykonanie:

Blanka Dembosz-Tondera - vocal

Agnieszka Dajcz - piano

Wstęp wolny. Koncert dofinansowany jest ze środków Rady dzielnicy IV Prądnik Biały.Blanka Dembosz-Tondera

Urodzona w Krakowie, ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim w 2002 roku oraz śpiew solowy na Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie prof. Ewy Wdowickiej w 2009 roku. Podczas studiów powołała do życia Międzywydziałowe Koło Naukowe Muzyki Dawnej.

Swoje umiejętności doskonaliła na kursach mistrzowskich pod kierunkiem m.in. prof. Charlotte Lehmann i prof. Roberta Nakonecznego. Jest laureatką III nagrody na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Iuventus Canti 2009 (Vrable, Słowacja).

Posiada w repertuarze muzykę różnych epok, od średniowiecza po utwory współczesne. Wraz z gambistą - Kazimierzem Pyzikiem wykonuje zapomnianą muzykę polskiego baroku, a z wiolonczelistą - Łukaszem Laxym tworzy duet sopra(n)cello oraz śpiewa współczesne aranżacje pieśni protestantów polskich doby renesansu. Dokonuje prawykonań utworów polskich kompozytorów oraz polskich prawykonań dzieł kompozytorów zagranicznych. Dla Blanki Dembosz - Tondery utwory komponowali i komponują: Katarzyna Taborowska, Paulina Załubska, Ewa Fabiańska-Jelińska, Katarzyna Kwiecień-Długosz, Martyna Kosecka, Jerzy Fryderyk Wojciechowski, Mateusz Ryczek, Patryk Lichota, Michał Ossowski, Michał Pawełek, Rafał Zapała, Ryszard Lubieniecki oraz Krzysztof Gawlas. Występowała z zespołem muzyki improwizowanej KakofoNIKT.

Brała udział m.in. w 41. i 47.Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej „Poznańska Wiosna Muzyczna”, w 11., 13. i 17. Festiwalu Muzyki Pasyjnej i Paschalnej w Poznaniu, w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Improwizowanej FRIV w Poznaniu, w festiwalu Sound Screen Festival w Bydgoszczy, w 28. i 30. Międzynarodowym Festiwalu Kompozytorów Krakowskich, III Krakowskim Festiwalu Akordeonowym oraz Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień, z upodobaniem promując polską muzykę nową, w szczególności współczesną muzykę elektroniczną i improwizowaną. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Stypendium w sieci” (2020r.). Działa też na polu kompozytorskim tworząc muzykę elektroakustyczną ( kompozycje były wykonywane podczas „Krakowskich Nocy Poezji” w 2018, 2019 i 2020 roku, a także podczas koncertu Pieśni Księgi we wrześniu 2020 r.)

Jest założycielką Kolegium Muzyki Ewangelickiej , w którym śpiewa i którym kieruje.

Jest też autorką scenariusza i reżyserką koncertu „Po drugiej stronie Lete” (premiera podczas Festiwalu Muzyki Pasyjnej i Paschalnej 2013r.), pomysłodawczynią i reżyserką spektaklu „Krzątaczki” ( premiera Kraków 2015r.), była dyrektorką artystyczną i pomysłodawczynią Festiwalu Głosu „Nagłos(y)” (Kraków 2017r.), dyrektorką artystyczną II Ekumenicznego Festiwalu Muzyki i Sztuki Chrześcijańskiej w Nowym Sączu ( 2020r.), jest dyrektorką artystyczną festiwalu „Juxta crucem” oraz inicjatorką i współtwórczynią ogólnopolskich warsztatów „Muzyka współczesna da się lubić!” w PSM II st. im. W. Żeleńskiego w Krakowie w 2013 r.

Prowadzi aktywną działalność pedagogiczną.21 listopada, niedziela
godz. 19:00
wstęp wolnyInformujemy, że:
1. W związku z obostrzeniami związanymi z wirusem SARS-COV-2 liczba miejsc jest ograniczona, niemniej po osiągnięciu wyznaczonego limitu, osoby z Unijnym Certyfikatem COVID, które zostały w pełni zaszczepione, będą miały możliwość uczestniczyć w wydarzeniu. W tym celu prosimy przygotować kod QR umieszczony na certyfikacie w celu odczytu informacji czy dana osoba została w pełni zaszczepiona przeciwko COVID-19.
2. Prosimy o posiadanie oraz stosowanie własnych środków ochrony w postaci maseczki.
3. Prosimy o zachowanie dystansu społecznego od innych uczestników wydarzenia oraz do stosowania się do poleceń osób zajmujących się obsługą wydarzenia.

Zobacz inne wydarzenia

ZmysłoStrefa // SensoLudki w Strefie Rodzica
ZmysłoStrefa // SensoLudki w Strefie Rodzica
Zajęcia sensoryczne dla dzieci 1-3 lat wraz z rodzicami.
Sobotnie Granie: 7 cudów Świata
Zapraszamy na kolejną edycję Sobotniego Grania. Tym razem zagramy razem w 7 cudów Świata
Sobotnie Granie: 7 cudów Świata
Welcome to Łokietek // art&dancing workshops
Welcome to Łokietek // art&dancing workshops
Welcome to Łokietek! W naszym Klubie witamy nowoprzybyłych wolontariuszy z Europejskiego Korpusu Solidarności – Zrinkę Ružičić z Chorwacji, która w tym roku pracować będzie w Łokietku…
Taneczno-plastyczne warsztaty dla przedszkolaków // edycja świąteczna
Zapraszamy na mikołajkowe warsztaty dla przedszkolaków pełne tańca i dobrej zabawy połączone z robieniem ozdób choinkowych.
Taneczno-plastyczne warsztaty dla przedszkolaków // edycja świąteczna