Kalendarium wydarzeń
Brak nadchodzących wydarzeń.
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
Wstęp wolny

Świąteczne przygotowania w Łokietku

Coraz bliżej Święta… więc w Klubie Kultury Łokietek rozpoczynamy Świąteczne przygotowania!
Z tej okazji zapraszamy do naszego Klubu 9 grudnia, byśmy razem poczuli atmosferę Bożego Narodzenia.

Od godziny 16:00 przygotowaliśmy bezpłatne warsztaty robienia tradycyjnych ozdób choinkowych, którymi następnie wspólnie przystroimy nasze drzewko.

By jeszcze milej razem spędzać czas, przygotujemy dla Was poczęstunek. My coś upieczemy, a i Was zachęcamy do tego, żeby coś przynieść.

O godzinie 18.00 zapraszamy na koncert kolęd i zimowych piosenek w jazzującym klimacie „A Child is Born”.
Wystąpią Irena Zapolska (wokal) oraz Franciszek Raczkowski (piano).
Wstęp wolny!

Poczujmy razem magię świąt!


IRKA ZAPOLSKA
Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, studentka wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej w Gdańsku. Najlepiej odnajduje się w muzyce jazzowej. Jej pasją jest improwizacja - pielęgnuje ją od dawna, zaczynając od improwizacji fortepianowej w klasie rytmiki. Wyraz swoim zamiłowaniom daje również poprzez fascynację niekonwencjonalnymi rozwiązaniami harmonicznymi i rytmicznymi oraz ciągłą potrzebę poszukiwania wciąż nowych form ekspresji artystycznej.

Obecnie współtworzy wokalny zespół 5/6, z którym pracuje nad nowymi aranżacjami utworów należących do szeroko pojętej muzyki rozrywkowej. Daje jej to możliwość wyrażenia swoich szerokich horyzontów muzyczno-wokalnych, jak również podkreślenia indywidualnego stylu, w którym odnaleźć można ślad zarówno. klasyków jazzu jak i współczesnych głosów kobiecych takich jak Cyrille Aimée, Gretchen Parlato czy Esperanza Spalding. Wraz z zespołem swoją uwagę skupia przede wszystkim na przygotowaniach do nagrania debiutanckiej płyty. Kiedy akurat nie śpiewa, podróżuje autostopem po całym świecie i wśród nowopoznanych ludzi i miejsc szuka inspiracji dla swojej twórczości
(fot. Aleksander Szpakowicz)

FRANCISZEK RACZKOWSKI
Pianista wrażliwy na każdy detal. Impresjonista. Improwizator, w niezwykły sposób wplatający w swój język improwizacji idiom klasycznej pianistyki, z którego wywodzi się jego tożsamość. Jego grę można usłyszeć na kilku różnorodnych stylistycznie albumach, m.in. Ethernal Colors zespołu Follow Dices, Time zespołu Przemek Kleczkowski Group i Hala zespołu Królestwo Beskidu. Ponadto uczestniczy w nagraniach płyt zespołów: Franciszek Pospieszalski Trio, Vibe Quartet i Semiotic Quintet. Jest laureatem VIII Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach. Został również nagrodzony podczas festiwali: Krokus Jazz Festival, Hanza Jazz Festival i Hitch On (Jazz Juniors).

Jego debiutancki album Apprentice Franciszek Raczkowski Trio, wydany przez ForTune, zyskał wiele przychylnych opinii w środowisku muzycznym. Jan "Ptaszyn" Wróblewski stwierdził, że "to muzyka z wielkimi nadziejami na przyszłość". Utwory z tej płyty znalazły się, obok nagrań Sławka Jaskułke, Leszka Możdżera i Michała Tokaja, w japońskim wydaniu zestawiającym dokonania polskich pianistów Polish Pianism, wydawnictwa CorePort 2017. Najnowszym projektem Franciszka Raczkowskiego, jest świeżo wydana we współpracy z Mikołajem Kostką płyta Raczkowski/Kostka Duo. Wydanie zostało sfinansowane przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu Jazzowy Debiut Fonograficzny. Propozycja artystyczna młodych muzyków spotkała się z dużym zainteresowaniem publiczności; zarówno sam album, jak i występy na festiwalach: Warsaw Summer Jazz Days, Jazz Jantar i inne, zebrały wiele entuzjastycznych recenzji.
(fot. Maciej Moskwa)

9 GRUDNIA, NIEDZIELA, od GODZ. 16:00
WSTĘP WOLNY

Zobacz inne wydarzenia

Warsztaty chemiczne z ChemicAl World
Warsztaty chemiczne z ChemicAl World
Zapraszamy na warsztaty chemiczne wszystkich Młodych Naukowców w wieku od 5 do 8 lat.
A Child is Born | Koncert
”A Child Is Born” to koncert kolęd i zimowych piosenek w jazzującym klimacie, który wprawić nas ma w świąteczny nastrój, ale również pokazać, jak wiele pięknych utworów powstało z…
A Child is Born | Koncert
Zupka z blaszanego kubka | Spektakl dla dzieci
Zupka z blaszanego kubka | Spektakl dla dzieci
Zapraszamy dzieci od 5 lat na świąteczny spektakl "Zupka z blaszanego kubka" w wykonaniu Teatru Uszytego.
Piątkowy Klub Planszówkowicza dla dzieci
Piątkowy Klub Planszówkowicza to comiesięczne zajęcia, które wprowadzą dzieci w pasjonujący świat gier planszowych. Zapraszamy dzieci w wieku ok. 7-12 lat.
Piątkowy Klub Planszówkowicza dla dzieci