Przeskocz do treści
dwa bobry pływają na plecach. Rysunek
Spotkanie

Nasz Sąsiad Bóbr

zapisy
rodzinne
darmowe
grupowe

Czy wiecie, że w Toniach i Bronowicach żyją Bobry? To fascynujące zwierzęta! By je lepiej poznać razem z Radą Dzielnicy IV Prądnik Biały przygotowaliśmy dla Was to wydarzenie. W planach warsztaty plastyczne dla dzieci a w tym samym czasie spotkanie dla mieszkańców, którzy chcą o Bobrach dowiedzieć więcej:


Piątek, 1 marca, godz. 18.00
warsztaty i spotkanie trwają około 90 minut
Wstęp wolny
Sala:
warsztaty – plastyczna, 1 piętro
spotkanie – widowiskowa, parter

Dla Dzieci: Szyjemy Maskotki.  (7-12 lat)

Bobry to przesłodkie zwierzaki – fajnie byłoby mieć własnoręcznie zaprojektowane i zrobione Przytulanki. Zajmiemy się tym na warsztatach, Które poprowadzi Pani Magda Cudziło razem z Panią Kasią Kaczmarską i naszą wolontariuszką, Mihaelą Samoilą.

Dla wszystkich mieszkańców: Bóbr – (nie)nowy mieszkaniec Toń i Bronowic. Spotkanie z Andrzejem Synowskim ze stowarzyszenia „Nasz Bóbr”

Bóbr europejski to nasz największy sprzymierzeniec w walce z suszą. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nielicznie występujący w Polsce, dziś spotykany nawet w mieście – także w Toniach i Bronowicach! O bobrach, opowie Andrzej Synowski, miłośnik przyrody, członek Stowarzyszenia Nasz Bóbr. Dowiemy się m.in. dlaczego bobry ścinają drzewa, czy są pożyteczne dla człowieka, jak możemy sobie radzić w sytuacjach konfliktowych na linii człowiek-bóbr, czy można żyć wspólnie w mieście oraz co one robią w naszym otoczeniu. Zabierzcie ze sobą dobre nastroje, przygotujcie pytania i nastawcie się na potężny zastrzyk wiedzy o bobrach!

Organizatorami wydarzenia są Rada Dzielnicy IV Prądnik Biały oraz Klub Kultury Łokietek.