Kalendarium wydarzeń
05 lis wt, 17:00
W dechę // pracownia majsterkowicza
12 lis wt, 17:30
ZmysłoStrefa // Sensoplastyka w Strefie Rodzica
Rodzeństwo - komunikacja i relacja // Strefa Rodzica
14 lis czw, 10:00
Rodzeństwo - komunikacja i relacja // Strefa Rodzica
Tworzywo // szykujemy aromatyczną kąpiel
16 lis sob, 10:00
Tworzywo // szykujemy aromatyczną kąpiel
19 lis wt, 17:00
W dechę // pracownia majsterkowicza
Sobotnie granie // 7 cudów świata
23 lis sob, 15:00
Sobotnie granie // 7 cudów świata
03 gru wt, 17:00
W dechę // pracownia majsterkowicza
05 gru czw, 10:00
Szyjemy woreczki na prezenty // warsztaty w Strefie Rodzica
07 gru sob, 10:00
Tworzywo // O, choinka!
08 gru nd,
Świąteczne przygotowania w Łokietku
10 gru wt, 17:30
ZmysłoStrefa // Sensoplastyka w Strefie Rodzica
Jak pomagać dziecku w złości? // Warsztaty w Strefie Rodzica
12 gru czw, 10:00
Jak pomagać dziecku w złości? // Warsztaty w Strefie Rodzica
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru

Strefa Rodzica

Serdecznie Was zapraszamy do współtworzenia miejsca przyjaznego Maluchom i Rodzicom!

Strefa Rodzica to zajęcia, warsztaty i spotkania przygotowane z myślą o najmłodszych dzieciach, ich rodzicach oraz osób spodziewających się potomstwa.

Wstęp: 1 zł/os. dorosła

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na naszej stronie.

Strefa Rodzica
Program na listopad'19

Program na listopad'19

Rodzeństwo - komunikacja i relacja

14 listopada, czwartek, godz. 10:00

Warsztaty z psycholożką Patrycją Filak o relacji i komunikacji w rodzeństwie oraz między rodzicami a starszym i młodszym dzieckiem.

Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsca.

W programie:

- porównania w rodzeństwie - jak wpływają na relację?
- starsze i młodsze dziecko w rodzinie
- kłótnie w rodzeństwie (jak sobie radzić)
- rola rodzica podczas kłótni
- kiedy emocje opadną - jak rozmawiać ze starszym i młodszym dzieckiem?

Warsztaty poprowadzi Patrycja Filak - psycholog, mama dwójki dzieci, autorka serii książek dla dzieci o emocjach i radzeniu sobie w codziennych sytuacjach oraz książki dla rodziców. Jest założycielką wydawnictwa Tuli Mama Tuli Tata. Od lat zdobywa wiedzę w zakresie psychologii dziecka i psychologii rozwojowej.
Tworzy blog Mama Daje Radę - gdzie dzieli się doświadczeniami jako mama i psycholog. Wspiera rodziców w trudnościach rodzicielskich. Podpowiada, jak komunikować się z dziećmi, by lepiej rozumieć ich potrzeby i zachowania.


ZmysłoStrefa

12 listopada, wtorek, godz. 17:30 *

Zapisy od 5.11, zapraszamy dzieci w wieku 1-3 lat

Zajęcia sensoplastyki ® to czas na poznawanie nowych kształtów, faktur, zapachów, smaków i kolorów – moment na legalne brudzenie się od stóp do głów.

Prowadzenie: Katarzyna Piekarczyk


Stałe zajęcia dla dzieci w wieku 1-3 lat z rodzicem

Strefa Malucha - środy

WesoLudki - piątki (oprócz 1 listopada)Stałe zajęcia

Stałe zajęcia

Nowość!
Strefa Malucha

środy
godz. 10:00-10:45 1-2 lat
godz. 10:45-11:30 2-3 lat

Wesoła pacynka, czyli myszka Balbinka wraz z panią Alą zapraszają na cotygodniowe spotkania dla najmłodszych dzieci.

Na zajęciach maluszki poznają pacynkę Balbinkę i każdorazowo obejrzą jej teatralną bajeczkę. Podczas zabaw wykorzystane zostaną nietypowe techniki plastyczne i teatralne wyzwalające radość i ekspresję twórczą. Aby wspomagać rozwój psychoruchowy wykonamy dzieciom masażyki relaksacyjne i przeprowadzimy wiele zabaw wg metody ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne. Proponowane aktywności pozwolą dzieciom poznawać świat wszystkimi zmysłami, rozwijać wiedzę o własnym ciele i otoczeniu, odkrywaniu własnych możliwości, a także wspomagać rozwój mowy oraz rozwój ruchowy. Czekamy na Was!

Prowadzenie: Alicja Karczmarska-Strzebońska

Artysta plastyk, pedagog, absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i studium pedagogicznego przy ASP oraz studiów podyplomowych „Pedagogika przedszkolna z zarządzaniem” na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.

Współpracuje m.in. z Teatrem Groteska, Gazetą Wyborczą, Dworem Czeczów i Cel Edu prowadząc autorskie warsztaty plastyczno-teatralne dla dzieci i młodzieży oraz szkolenia dla nauczycieli. Autorka kostiumów i rekwizytów m.in. do gier miejskich oraz prowadząca warsztaty lalkowo-scenograficzne dla dzieci do filmu animowanego ”Przygody smoka Bonawentury”. Współpracuje z wydawnictwami Greg i Skrzat jako autorka, ilustratorka i konsultantka merytoryczna książek dla dzieci.

Autorka m.in. „Elementarza - czytamy metodą sylabową” oraz ilustratorka książek m.in. Jak pies z owieczką, Biblia dla dzieci, Podróże pościelotem, Eko-poradnik przedszkolaka oraz serii o dobrej czarownicy: Czarownica i kot, czarownica i ryba, Czarownica i kociaki, Czarownica i tajemnicza mikstura, Czarownica i pierniki, Czarownica i zimowe szaleństwa.

W Klubie Kultury "Łokietek" pracuje od momentu jego powstania, aktualnie prowadzi lubiane przez dzieci warsztaty plastyczno-teatralne.WesoLudki

piątki
godz. 9.30 1-2 lat
godz. 10:30 2-3 lat

Zajęcia adaptacyjno-edukacyjne dla najmłodszych dzieci (1-3 lat), które przygotowują je do pracy w grupie.

Spotkania WesoLudków to przede wszystkim pierwszy trening społeczny dla maluszka, który dopiero zaczyna dostrzegać obecność innych dzieci i uczy się z nimi współpracować. Dzięki obecności rodzica/opiekuna – najmłodsze dzieci nabierają pewności siebie i naturalnie przechodzą proces poznawania zasad panujących w grupie.

Zajęcia prowadzi pedagog w formie zabawy z wykorzystaniem różnych rekwizytów (poduchy, kocyki, piórka, klocki, puszki, instrumenty, surowy makaron, chusta animacyjna, tunele, latarki, klocki sensoryczne, bańki mydlane i piłeczki…). Podczas spotkań dzieci rozwijają podstawowe umiejętności społeczne, dużą i małą motorykę oraz świetnie się bawią! Zajęcia uwzględniają indywidualne potrzeby i możliwości każdego dziecka.

Prowadzący opowiada i pokazuje również opiekunom w jaki sposób bawić się z dzieckiem, wspierać je oraz stymulować tak, by jego rozwój przebiegał jak najbardziej wszechstronnie i harmonijnie. Zaproponowane zabawy pobudzają rozwój ruchowy, poznawczy, stymulują rozwój mowy oraz rozwój społeczny poprzez kontakt z innymi dziećmi.

Prowadzenie: Katarzyna Piekarczyk – pedagog rodzinny, doradca noszenia dzieci w chustach, współtwórca krakowskiej Famigi. Mama dwójki dzieci.


Spotkania z psychologiem
wybrane czwartki, godz. 10:00

Terminy w I semestrze: 10 i 17.10, 14.11 i 12.12

Spotkania w formie warsztatów poprowadzi Patrycja Filak, psycholog, autorka książek i założycielka Wydawnictwa Tuli Mama Tuli Tata oraz bloga Mama Daje Radę, mama dwójki dzieci.


ZmysłoStrefa
wybrane wtorki, godz. 17:30

Na każde zajęcia obowiązują osobne ZAPISY! (Formularz zgłoszeniowy-->>jednorazowe wydarzenie)

Terminy w I semestrze:

10 września (zapisy od 4.09)
15 października (zapisy od 8.10)
12 listopada (zapisy od 5.11)
10 grudnia (zapisy od 3.12)
14 stycznia (zapisy od 7.01)


Zajęcia sensoplastyki ® to czas na poznawanie nowych kształtów, faktur, zapachów, smaków i kolorów – moment na legalne brudzenie się od stóp do głów.

Sekret tkwi w używanych „materiałach”: są to tylko i wyłącznie łatwo dostępne artykuły i barwniki spożywcze. Rozwój kreatywności i twórczego myślenia poprzez pobudzanie wszystkich zmysłów jak węch, smak, zapach, wzrok i dotyk, dzięki użyciu łatwo dostępnych produktów spożywczych i pełnej palety barw. Stymulując receptory wpływamy na ilość i rozwój połączeń nerwowych w mózgu. Zabawy sensoryczne dostarczają różnorodnych bodźców do rozwoju zmysłów dziecka i poszerzają świat jego doznań. Ważne jest, aby zapewnić dziecku możliwość swobodnej i twórczej wypowiedzi. Ponadto działalność plastyczna dziecka stanowi naturalny sposób odkrywania predyspozycji i uzdolnień. Ukazuje sposób postrzegania rzeczywistości a obcowanie ze sztuką dostarcza dziecku doświadczeń poznawczych i twórczych.

* Prosimy o przybycie o 5-10 minut wcześniej. Prowadząca przed wejściem na salę opowie w skrócie o tym, czym jest sensoplastyka, jakie zasady panują podczas warsztatów itp.
Zajęcia rozpoczynamy punktualnie o 17:30.

Obowiązkowo każdy zabiera: ręcznik, mokre chusteczki, ubranie na przebranie
Wiek dzieci: 1-3 lat
Prowadzenie: Katarzyna Piekarczyk – pedagog rodzinny, doradca noszenia dzieci w chustach, współtwórca krakowskiej Famigi. Mama dwójki dzieci.