Bez kategorii
Spotkanie z Szyszkodarem i wymianka książek
Z okazji Eko-dnia w Łokietku w niedzielę 23 kwietnia zaprosiliśmy do nas nietuzinkową osobistość – Michała Klimczyka znanego szerzej jako Szyskodara – artystę zaangażowanego w temat ekologii, pomysłodawcę szyszkielników – święta sadzenia drzew. Razem z Szyszkodarem zastanowimy się nad tym, jak marnować mniej papieru, do którego produkcji zużywa się przecież mnóstwo drewna, które nie bierze się znikąd. Wszystkie wydarzenia są darmowe i realizowane wspólnie z Tereza Gaborovą, wolontariuszką z programu IntegrArt 6 w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności.
O godzinie 9.45 zapraszamy na sąsiedzką wymiankę książek: Weźcie ze sobą te, które już przeczytaliście bądź was nie ciekawią i wymieńcie się nimi z innymi, również za książki oczywiście! Opcje są dwie: Albo bierzecie książki ze sobą i wymieniacie się z innymi uczestnikami konkretnymi tytułami, albo przekazujecie książki do wspólnej puli, i z niej bierzecie te które was ciekawią. Możecie również przynieść do nas książki na wymiankę, jeśli nie chcecie żadnych w zamian, lub pojawić się na wymiance i wziąć kilka ciekawych tytułów, jeśli nie macie akurat niczego do podarowania. Pozostawione po wymiance książki zostaną przekazane na ręce Szyszkodara i zasilą księgozbiór bibliotek plenerowych
O godzinie 10.30 zapraszamy na spotkanie z Szyszkodarem. Opowie Wam on trochę o sobie, jego zaangażowaniu w tworzeniu Krakowskiej Książkodzielni, a nawet poprowadzi warsztaty tworzenia miniaturowych obrazków na tekturkach z recyklingu, które podrzuca zazwyczaj do zbieranych przez siebie dla Książkodzielni książek, tak by ich nowi właściciele mieli miłą niespodziankę. Nie martwcie się jednak! Stworzone przez was obrazki będziecie mogli wziąć ze sobą do domu! Spotkanie z Szyszkodarem i warsztaty przeznaczone są dla dzieci i osób dorosłych, w szczególności rodzin. Zapiszcie się już teraz klikając tutaj!
Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o Szyszkodarze i jego pracy, koniecznie obejrzyjcie wywiad , jakiego udzielił on Renacie Głowackiej – naszej Pani dyrektor w ramach projektu Dworek TV. Zajęcia odbędą się w sali na partere.