Kalendarium wydarzeń
Ale JAZZ! warsztaty taneczne // Lato 2022
16 sie wt, 10:00
Ale JAZZ! warsztaty taneczne // Lato 2022
Letnie warsztaty artystyczne // Lato 2022
22 sie pon, 9:00
Letnie warsztaty artystyczne // Lato 2022
Zapisy na sezon 2022/2023
29 sie pon,
Zapisy na sezon 2022/2023
Dzieci Dzieciom listy klecą // warsztaty część 2
01 wrz czw, 18:00
Dzieci Dzieciom listy klecą // warsztaty część 2
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
Wstęp wolny
POZNAJCIE CÉLINE

POZNAJCIE CÉLINE

Od października 2020 roku gościmy w naszym Klubie Céline Marie Mercier z Francji.

[tłumaczenie na język polski poniżej]


Cześć! Jestem Céline z Francji, mam 24 lata.

I am volunteering in Łokietek for the whole year and regardless of the situation with our common covid-enemy, you will surely hear from me! It’s not the first time I have been in Kraków and I am extremely happy to live in Poland now and have the opportunity to practise Polish. I am here to know more about Polish culture, but also to make you discover my own culture and share our personal experiences together.

I am very curious and involved in many artistic and sport activities. I played the piano for eleven years. I used to act and dance when I was younger. My very first passion is writing and for more than two years now, I have a new passion: lightsaber combat! If you would like to know more about it, feel free to contact me on Instagram @kylodoll where I post photos and videos about this new sport; I would be pleased to answer your questions. :)

I hold a master’s degree in French modern literature and also graduated from a bachelor degree in English, so I will do my best to help you with the grammar and other linguistic matters.

One last thing: if you want, you can call me Celinka! That is my Polish diminutive given by my friends and I do like it.

Na razie!Cześć! Jestem Céline z Francji, mam 24 lata.

Przez najbliższy rok będę wolontariuszem w Łokietku, i bez względu na sytuację z naszym wspólnym covidowym wrogiem z pewnością o mnie usłyszycie. Nie jest to pierwszy raz, kiedy jestem w Krakowie i strasznie się cieszę, że będę mieszkać w Polsce, oraz że będę mieć okazję ćwiczyć swój polski. Przyjechałam tu, bo chcę dowiedzieć się więcej o polskiej kulturze, chciałabym jednak również pomóc wam odkryć moją, dzielić się razem z wami osobistymi doświadczeniami o życiu w naszych krajach.

Bardzo interesują i angażują mnie różnorakie aktywności artystyczne i sportowe. Przez 11 lat grałam na pianinie. Gdy byłam młodsza parałam się aktorstwem i tańcem. Moją największą pasją jest jednak pisarstwo, ale od ponad dwóch lat mam również nową – walkę na miecze świetlne! Jeśli chcielibyście dowiedzieć się o tym więcej, nie wstydźcie się skontaktować ze mną na Instagramie @kylodoll gdzie publikuję zdjęcia i filmy o tej nowej dyscyplinie sportowej. Będzie mi niezwykle miło odpowiedzieć na wasze pytania. :)

Zdobyłam tytuł magistra francuskiej literatury współczesnej, a także licencjata z języka angielskiego, postaram się więc pomóc wam z gramatyką i innymi zagadnieniami językowymi.

Jeszcze ostatnia rzecz: Jeśli chcecie, możecie nazywać mnie Celinką! To polskie zdrobnienie wymyślili moi przyjaciele i naprawdę je lubię.

Na razie!