Kalendarium wydarzeń
Ale JAZZ! warsztaty taneczne // Lato 2022
16 sie wt, 10:00
Ale JAZZ! warsztaty taneczne // Lato 2022
Letnie warsztaty artystyczne // Lato 2022
22 sie pon, 9:00
Letnie warsztaty artystyczne // Lato 2022
Zapisy na sezon 2022/2023
29 sie pon,
Zapisy na sezon 2022/2023
Dzieci Dzieciom listy klecą // warsztaty część 2
01 wrz czw, 18:00
Dzieci Dzieciom listy klecą // warsztaty część 2
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
Zapisz się
SMYKI Z GIMNASTYKI

SMYKI Z GIMNASTYKI

Zajęcia prowadzone we współpracy z firmą Smyki z Gimnastyki - zajęcia gimnastyki korekcyjnej dla dzieci w Krakowie i okolicach.

Celem zajęć jest ćwiczenie czynności dużej motoryki, poprawienie koordynacji wzrokowo- ruchowej, nauczenie dzieci świadomości ciała oraz wyrobienie siły, ale zarazem gibkości i równowagi u dzieci. Ponadto skupiamy się na prewencji wad postawy takich jak m.in. odstające łopatki, plecy okrągłe, koślawienie kolan czy płaskostopie.

Zapraszamy na zajęcia dzieci u których stwierdzono problem wady postawy oraz wszystkie dzieci, które profilaktycznie będą chciały zdrowo się poruszać i lepiej poznać swoje ciało.


Podstawowe informacje:

• Zajęcia odbywają się w Klubie Kultury Łokietek w piątki 16:00-16:45.
• Prowadzimy grupy skierowane do dzieci przedszkolnych (3-6 lat).
• W grupie znajduje się maksymalnie 12 dzieci, aby instruktor mógł skorygować potencjalne błędy przy wykonywaniu ćwiczeń oraz poznać indywidualne możliwości każdego dziecka.
• Zajęcia prowadzone są przez fizjoterapeutów z zamiłowaniem do pracy z dziećmi i z pasją do nauczania ruchu.
• Wspólnie z rodzicami obserwujemy rozwój motoryczny i postępy dzieci. Pod koniec każdych zajęć zapraszamy rodziców na prezentację zadania domowego i omawiamy szczegóły techniczne ćwiczenia, abyście w domu mogli kontynuować pracę


U Nas nie ma nudy! Podczas zajęć nie brakuje zabaw: berek, murarz czy zbijak to ulubiony start zajęć dzieci i tym samym dużo biegamy i ćwiczymy współpracę w grupie. Na każdych zajęciach towarzyszy nam inny sprzęt typu - woreczki, szarfy, hulahop, dyski rehabilitacyjne, drabinki koordynacyjne, piłki, pachołki, tunele, szczudła i wiele innych. Smyki z Gimnastyki uczą się prawidłowej postawy skorygowanej, stania na rękach, świecy, fikołków i innych wygibasów. Przechodzimy tory przeszkód, gramy w wyścigi rzędów, robimy ćwiczenia w parach , a wszystko to, aby poprzez zabawę pokazać dzieciom jak prawidłowo wykonać ćwiczenie, aby ich ciało zdrowo się rozwijało.


Więcej informacji i cennik dostępny jest bezpośrednio u Smyków: smykizgimnastyki@gmail.com lub telefonicznie 668-036-063

ZAPISY NA SMYKI Z GIMNASTYKI -->>


Co trzeba mieć na zajęcia:

- strój sportowy
- bose stopy lub skarpetki antypoślizgowe (nie ćwiczymy w butach, aby stopa jak najlepiej pracowała)
- butelkę wody - koniecznie!


Grupę poprowadzi smykowa instruktorka: P. Martyna Cichocka

Od 2020 roku prowadzi zajęcia jako wychowawca kolonijny. Na zajęciach ceni sobie pozytywną atmosferę, ale także dyscyplinę, dzięki której może wprowadzać u dzieci prawidłowe nawyki ruchowe. Poza Smykami jest tancerką stylu współczesnego i studiuje Fizjoterapię na AWF w Krakowie, gdzie czynnie działa w organizacjach studenckich i kołach naukowych.