Kalendarium wydarzeń
Licho nie  śpi: przedstawienie teatralne dla dzieci
03 cze sob, 12:00
Licho nie śpi: przedstawienie teatralne dla dzieci
ZPT: Robimy Banjo
05 cze pon, 18.30
ZPT: Robimy Banjo
Rzemiosło: Ceramika dla żółtodziobów
06 cze wt, 19.10
Rzemiosło: Ceramika dla żółtodziobów
ZPT: Robimy Banjo
12 cze pon, 18.30
ZPT: Robimy Banjo
TerezArt 6.0: journaling
13 cze wt, 19.00
TerezArt 6.0: journaling
Sobotnie Granie
17 cze sob, 16.00
Sobotnie Granie
TerezArt 6.0: journaling
20 cze wt, 19.00
TerezArt 6.0: journaling
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
Zapisz się
PIANINO

PIANINO

Dla dzieci od 6 lat i młodzieży.

Gra na instrumencie dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia na różnym stopniu zaawansowania, program dostosowany jest do umiejętności każdego z uczestników.
Oprócz nauki gry, zasad muzyki i czytania nut, uczestnicy będą poznawać zagadnienia z obszaru rytmiki oraz kształcenia słuchu. Warsztaty dla najmłodszych dzieci urozmaicone są zabawami muzycznymi.

Termin zajęć ustalany jest indywidualnie z uczestnikami.

Opłata (ilość spotkań w miesiącu x stawka zł)
30 min - 45 zł
45 min - 60 zł
60 min - 70 zł

Prowadzenie:
Vladyslav Borovych
Zuzanna Haberka
Marta Ziobro



Vladyslav Borovych – pianista, kameralista. Ukończył z wyróżnieniem Szkołę Muzyczną II stopnia, działającą przy Rówieńskim Państwowym Uniwersytecie Humanistycznym na Ukrainie (2018). Obecnie jest studentem pierwszego roku studiów magisterskich na Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie w klasie fortepianu dra hab. Marka Szlezera oraz w klasie kameralistyki dra hab. Lecha Napierały, prof. AMKP.

Jest laureatem międzynarodowych i ogólnokrajowych konkursów pianistycznych w kategorii solowej, m.in.: Ogólnokrajowego Konkursu „Pianista” (Ukraina), IX Międzynarodowego Konkursu Interpretacji Muzycznej (Polska); jako członek duetu fortepianowego „FreshPianoDuo”: Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej KraCamera 2021 (Polska), Międzynarodowego Festiwalu-Konkursu Zespołów Fortepianowych „QOS ALQA” (Kazachstan), Kings Peak International Music Competition (Stany Zjednoczone).

Swoje umiejętności doskonalił podczas licznych kursów mistrzowskich, prowadzonych m. in. przez: Yulię Kuzmik, Natalię Antoshkinę, Liliyę Duhovną i Agnieszkę Przemyk-Bryłę.



Zuzanna Haberka -
ur. w Dąbrowie Górniczej polska pianistka i kameralistka. Ukończyła z wyróżnieniem Zespół Szkół Muzycznych w Sosnowcu w klasie fortepianu. Obecnie studentka Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie. Laureatka wielu konkursów muzycznych, w ostatnim czasie otrzymała II nagrodę w konkursie King's Peak International Music Competition, III nagrodę na II International Instrumental Performance Competition Toronto oraz III nagrodę na London Classical Music Competition. W wolnym czasie zaraża pasją do muzyki swoich uczniów i podróżuje po Europie.



Marta Ziobro – krakowska pianistka, dyrygentka i pedagog młodego pokolenia. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Obecnie kontynuuje naukę na Wydziale Instrumentalnym o specjalności Fortepian.

Od 2018 roku pracuje jako nauczyciel gry na fortepianie. W pracy pedagogicznej zwraca szczególną uwagę na indywidualne podejście do uczniów oraz kształcenie ich wyobraźni muzycznej, wprowadzając do nauki gry elementy improwizacji fortepianowej. Stara się także już na początkowym etapie wykształcać świadome podejście do wykonywanych utworów, tak, aby uczniowie potrafili swobodnie odczytywać i realizować zapis nutowy. Stale poszerza swoje umiejętności pedagogiczne na konferencjach i seminariach o tej tematyce.

Jej zainteresowania artystyczne to przede wszystkim kameralistyka fortepianowa, łącząca zarówno twórczość instrumentalną jak i pieśniową. W 2020 roku uczestniczyła w kursach kameralnych z pianistą Evgenym Sinaiskim. W 2019 roku brała udział w przesłuchaniach X Krakowskiego Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego Cracovia Cantans jako akompaniator. W solowym repertuarze fortepianowym najlepiej odnajduje się w twórczości francuskich kompozytorów m.in. C. Debussy’ego, C. Francka i O. Messiaena.

W roli dyrygenta występowała kilkakrotnie, pracując z chórami amatorskimi, młodzieżowymi, czy studenckimi. Jako chórzystka występowała w takich miejscach jak Filharmonia Krakowska, NOSPR, Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego czy Białoruska Filharmonia Narodowa.