Kalendarium wydarzeń
ZPT // nowy cykl zajęć
05 lis pt, 18:15
ZPT // nowy cykl zajęć
Tworzywo // robimy lalki motanki
06 lis sob, 10:00
Tworzywo // robimy lalki motanki
18 lis czw, 9:00
ZmysłoStrefa // SensoLudki w Strefie Rodzica
Rodzinne warsztaty taneczne
20 lis sob, 11:00
Rodzinne warsztaty taneczne
Swing // koncert
21 lis nd, 19:00
Swing // koncert
Welcome to Łokietek // art&dancing workshops
27 lis sob, 10:00
Welcome to Łokietek // art&dancing workshops
Sobotnie Granie: 7 cudów Świata
27 lis sob, 15.00
Sobotnie Granie: 7 cudów Świata
Taneczno-plastyczne warsztaty dla przedszkolaków // edycja świąteczna
04 gru sob, 10:00
Taneczno-plastyczne warsztaty dla przedszkolaków // edycja świąteczna
Świąteczna wymianka ozdób choinkowych
10 gru pt, 17:30
Świąteczna wymianka ozdób choinkowych
11 gru sob, 10:00
Teatr Uszyty: Ananas // spektakl dla dzieci
11 gru sob, 12:30
Świąteczne przygotowania w Łokietku
16 gru czw, 9:00
ZmysłoStrefa // SensoLudki w Strefie Rodzica
Rodzinne warsztaty taneczne // edycja świąteczna
19 gru nd, 11:00
Rodzinne warsztaty taneczne // edycja świąteczna
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
Zapisz się
ŚPIEW

ŚPIEW

Dla dzieci od około 8 lat.


Zajęcia przeznaczone dla wszystkich, którzy pragną poznać swój głos, dla tych co boją się śpiewać publicznie, ale w skrytości o tym marzą i dla tych co zwyczajnie lubią wyrażać siebie śpiewem „na głos” nie tylko pod prysznicem.
Zajęcia na różnym stopniu zaawansowania, program dostosowany jest do umiejętności każdego z uczestników.

Termin: wtorki
Godziny lekcji ustalane indywidualnie.

Opłata: 60 zł / 45 min, 70 zł / 60 min (płatne za miesiąc)

Prowadzenie: Jakub Jan Kornakiewicz ze Studia Wokalnego Blanki Dembosz

W latach 2012-2015 wokalista zespołu Promyczki Dobra z którym koncertował w kraju i za granicą. (Francja, Niemcy, Włochy, Anglia, Austria, Filharmonia Krakowska), a także nagrał dwie płyty. Razem z zespołem zajmował czołowe miejsca na festiwalach europejskich między innymi w Lido di Jesolo we Włoszech - I miejsce konkursu Orfeo in Italia. Naukę śpiewu pobierał u Profesor Oświaty dr Renaty Jonakowskiej - Olszowskiej, Blanki Dembosz - Tondery.

W 2018 roku założył formację koncertową (orkiestrę i chór) Sinfonia Nova złożoną z młodych osób z Małopolski. Grupę tworzą uczniowie i absolwenci szkół muzycznych oraz studenci, a także absolwenci uczelni muzycznych. Kierownictwo artystyczne sprawuje założyciel. Zespół zapraszany na festiwale takie jak I i II Ekumeniczny Festiwal Muzyki i Sztuki Chrześcijańskiej w Nowym Sączu oraz Małopolski Festiwal Muzyki i Sztuki Pasyjnej Juxta Crucem.

Ukończył z wyróżnieniem PSM I stopnia im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu w klasie oboju mgr Leszka Łopalewskiego, obecnie kontynuuje naukę klasie szkoły muzycznej drugiego stopnia tego samego nauczyciela oraz na Akademii Muzycznej w Krakowie. Uczestniczył w kursach mistrzowskich w klasach profesorów: prof Jerzego Kotyczki (AM Kraków), dr hab. Arkadiusza Krupy (UMFC Warszawa). Swą grę doskonalił również u dr hab. Piotra Pyca (AM Katowice). Jako oboista (muzyk orkiestrowy) współpracował z takimi dyrygentami jak Georg Weiss, dr Stanisław Welanyk, a jako solista z Light String Orchestra. Stale współpracuje z Kolegium Muzyki Ewangelickiej z którym koncertował m.in podczas IV Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Wieliczce. Współpomysłodawca i dyrektor Małopolskiego Festiwalu Muzyki i Sztuki Pasyjnej.
Blanka Dembosz-Tondera

Urodzona w Krakowie, ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim w 2002 roku oraz śpiew solowy na Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie prof. Ewy Wdowickiej w 2009 roku. Podczas studiów powołała do życia Międzywydziałowe Koło Naukowe Muzyki Dawnej.

Swoje umiejętności doskonaliła na kursach mistrzowskich pod kierunkiem m.in. prof. Charlotte Lehmann i prof. Roberta Nakonecznego. Jest laureatką III nagrody na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Iuventus Canti 2009 (Vrable, Słowacja). Posiada w repertuarze muzykę różnych epok, od baroku po utwory współczesne.

Wraz z gambistą - Kazimierzem Pyzikiem wykonuje zapomnianą muzykę polskiego baroku, a z wiolonczelistą - Łukaszem Laxym, pieśni protestantów polskich doby renesansu. Dokonuje prawykonań utworów polskich kompozytorów oraz polskich prawykonań dzieł kompozytorów zagranicznych. Dla Blanki Dembosz utwory komponowali i komponują: Katarzyna Taborowska, Paulina Załubska, Ewa Fabiańska-Jelińska, Katarzyna Kwiecień-Długosz, Martyna Kosecka, Jerzy Fryderyk Wojciechowski, Mateusz Ryczek, Patryk Lichota, Michał Ossowski, Michał Pawełek, Rafał Zapała oraz Ryszard Lubieniecki. Występowała z zespołem muzyki improwizowanej KakofoNIKT.

Brała udział m.in. w 41. i 47.Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej „Poznańska Wiosna Muzyczna”, w 11., 13. i 17.Festiwalu Muzyki Pasyjnej i Paschalnej w Poznaniu, w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Improwizowanej FRIV w Poznaniu, w festiwalu Sound Screen Festival w Bydgoszczy, w 28. i 30. Międzynarodowym Festiwalu Kompozytorów Krakowskich, III Krakowskim Festiwalu Akordeonowym oraz Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień, z upodobaniem promując polską muzykę nową, w szczególności współczesną muzykę elektroniczną i improwizowaną.

Jest założycielką Kolegium Muzyki Ewangelickiej , w którym śpiewa oraz którym opiekuje się jako menadżer.

Jest też autorką scenariusza i reżyserką koncertu „Po drugiej stronie Lete” (premiera podczas Festiwalu Muzyki Pasyjnej i Paschalnej 2013), dyrektorką artystyczną, pomysłodawczynią Festiwalu Głosu Nagłos(y) (Kraków 2017) oraz inicjatorką i współtwórczynią ogólnopolskich warsztatów „Muzyka współczesna da się lubić!” w PSM II st. im. W. Żeleńskiego w Krakowie w 2013 r., gdzie prowadziła kurs wokalny poświęcony muzyce wokalno-instrumentalnej Witolda Lutosławskiego.

Jako nauczycielka śpiewu realizowała program Rady Królewskich Szkół Muzycznych ABRSM oraz brytyjski program Rockschool.

Prowadzi aktywną działalność pedagogiczną (kursy śpiewu "Kobiecy głos ma głos!", "Głos ma głos!", "Głos i elektronika") w Krakowie (Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki, Klub Kultury Chełm, Klub Kultury Łokietek) oraz w Poznaniu (Now Music. Nowowiejski School of Music) gdzie pracuje z seniorkami, z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi według swojej autorskiej metody.