Kalendarium wydarzeń
ZPT // nowy cykl zajęć
05 lis pt, 18:15
ZPT // nowy cykl zajęć
Tworzywo // robimy lalki motanki
06 lis sob, 10:00
Tworzywo // robimy lalki motanki
18 lis czw, 9:00
ZmysłoStrefa // SensoLudki w Strefie Rodzica
Rodzinne warsztaty taneczne
20 lis sob, 11:00
Rodzinne warsztaty taneczne
Swing // koncert
21 lis nd, 19:00
Swing // koncert
Welcome to Łokietek // art&dancing workshops
27 lis sob, 10:00
Welcome to Łokietek // art&dancing workshops
Sobotnie Granie: 7 cudów Świata
27 lis sob, 15.00
Sobotnie Granie: 7 cudów Świata
Taneczno-plastyczne warsztaty dla przedszkolaków // edycja świąteczna
04 gru sob, 10:00
Taneczno-plastyczne warsztaty dla przedszkolaków // edycja świąteczna
Świąteczna wymianka ozdób choinkowych
10 gru pt, 17:30
Świąteczna wymianka ozdób choinkowych
11 gru sob, 10:00
Teatr Uszyty: Ananas // spektakl dla dzieci
11 gru sob, 12:30
Świąteczne przygotowania w Łokietku
16 gru czw, 9:00
ZmysłoStrefa // SensoLudki w Strefie Rodzica
Rodzinne warsztaty taneczne // edycja świąteczna
19 gru nd, 11:00
Rodzinne warsztaty taneczne // edycja świąteczna
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
Zapisz się
PIANINO

PIANINO

Dla dzieci od 6 lat i młodzieży.


Gra na instrumencie dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia na różnym stopniu zaawansowania, program dostosowany jest do umiejętności każdego z uczestników.
Oprócz nauki gry, zasad muzyki i czytania nut, uczestnicy będą poznawać zagadnienia z obszaru rytmiki oraz kształcenia słuchu. Lekcje najmłodszych dzieci urozmaicone są zabawami muzycznymi.

Terminy:
poniedziałki i wtorki, godziny ustalane indywidualnie

Opłata: za miesiąc z góry
35 zł / 30 min, 50 zł / 45 min, 65 zł / 60 min

Prowadzenie:
Marta Ziobro (wtorki)
Vladyslav Borovych (zastępstwo za D. Gilewskiego, poniedziałki)
Dominik Gilewski (urlop w semestrze zimowym 2021/2022)Marta Ziobro – krakowska pianistka, dyrygentka i pedagog młodego pokolenia. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Obecnie kontynuuje naukę na Wydziale Instrumentalnym o specjalności Fortepian.

Od 2018 roku pracuje jako nauczyciel gry na fortepianie. W pracy pedagogicznej zwraca szczególną uwagę na indywidualne podejście do uczniów oraz kształcenie ich wyobraźni muzycznej, wprowadzając do nauki gry elementy improwizacji fortepianowej. Stara się także już na początkowym etapie wykształcać świadome podejście do wykonywanych utworów, tak, aby uczniowie potrafili swobodnie odczytywać i realizować zapis nutowy. Stale poszerza swoje umiejętności pedagogiczne na konferencjach i seminariach o tej tematyce.

Jej zainteresowania artystyczne to przede wszystkim kameralistyka fortepianowa, łącząca zarówno twórczość instrumentalną jak i pieśniową. W 2020 roku uczestniczyła w kursach kameralnych z pianistą Evgenym Sinaiskim. W 2019 roku brała udział w przesłuchaniach X Krakowskiego Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego Cracovia Cantans jako akompaniator. W solowym repertuarze fortepianowym najlepiej odnajduje się w twórczości francuskich kompozytorów m.in. C. Debussy’ego, C. Francka i O. Messiaena.

W roli dyrygenta występowała kilkakrotnie, pracując z chórami amatorskimi, młodzieżowymi, czy studenckimi. Jako chórzystka występowała w takich miejscach jak Filharmonia Krakowska, NOSPR, Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego czy Białoruska Filharmonia Narodowa.

Dominik Gilewski - pianista, kameralista. W roku 2018 ukończył z wynikiem celującym Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia im. Fryderyka Chopina w Krakowie w klasie fortepianu mgr Bożeny Dobrowolskiej. Obecnie jest studentem Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu dr hab. Mileny Kędry oraz w klasie kameralistyki dra hab. Lecha Napierały.

Swoje umiejętności jako solista i kameralista doskonalił podczas licznych kursów mistrzowskich i konsultacji prowadzonych m.in. przez: Olgę Łazarską, Zbigniewa Raubo, Andrzeja Pikula, Mariolę Cieniawę-Puchałę, Ewę Bukojemską, Andrzeja Jasińskiego, Valentine Igoshine, Philippe Giusiano, Victora Derevianko, Catherine Vickers. Jest laureatem krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych (I nagroda – Neapol, II nagroda- Tallin, III nagroda-Rzym, III-nagroda – Wiedeń, III nagroda-Katowice, III nagroda – Kraków). Prowadzi działalność koncertową w Polsce jak i za granicą (Niemcy, Włochy, Austria). W 2019 roku otrzymał stypendium Rektora AM dla najlepszych studentów oraz jest stypendystą Fundacji Smithfield Polska im. Zygmunta Piwońskiego.