Kalendarium wydarzeń
Ale JAZZ! warsztaty taneczne // Lato 2022
16 sie wt, 10:00
Ale JAZZ! warsztaty taneczne // Lato 2022
Letnie warsztaty artystyczne // Lato 2022
22 sie pon, 9:00
Letnie warsztaty artystyczne // Lato 2022
Zapisy na sezon 2022/2023
29 sie pon,
Zapisy na sezon 2022/2023
Dzieci Dzieciom listy klecą // warsztaty część 2
01 wrz czw, 18:00
Dzieci Dzieciom listy klecą // warsztaty część 2
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
Zapisz się
PIANINO

PIANINO

Dla dzieci od 6 lat i młodzieży.


Gra na instrumencie dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia na różnym stopniu zaawansowania, program dostosowany jest do umiejętności każdego z uczestników.
Oprócz nauki gry, zasad muzyki i czytania nut, uczestnicy będą poznawać zagadnienia z obszaru rytmiki oraz kształcenia słuchu. Lekcje najmłodszych dzieci urozmaicone są zabawami muzycznymi.

Terminy zajęć oraz opłaty na sezon 2022/2023 będą dostępne na przełomie sierpnia/września.
Prowadzenie:
Marta Ziobro
Vladyslav Borovych
Dominik GilewskiMarta Ziobro – krakowska pianistka, dyrygentka i pedagog młodego pokolenia. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Obecnie kontynuuje naukę na Wydziale Instrumentalnym o specjalności Fortepian.

Od 2018 roku pracuje jako nauczyciel gry na fortepianie. W pracy pedagogicznej zwraca szczególną uwagę na indywidualne podejście do uczniów oraz kształcenie ich wyobraźni muzycznej, wprowadzając do nauki gry elementy improwizacji fortepianowej. Stara się także już na początkowym etapie wykształcać świadome podejście do wykonywanych utworów, tak, aby uczniowie potrafili swobodnie odczytywać i realizować zapis nutowy. Stale poszerza swoje umiejętności pedagogiczne na konferencjach i seminariach o tej tematyce.

Jej zainteresowania artystyczne to przede wszystkim kameralistyka fortepianowa, łącząca zarówno twórczość instrumentalną jak i pieśniową. W 2020 roku uczestniczyła w kursach kameralnych z pianistą Evgenym Sinaiskim. W 2019 roku brała udział w przesłuchaniach X Krakowskiego Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego Cracovia Cantans jako akompaniator. W solowym repertuarze fortepianowym najlepiej odnajduje się w twórczości francuskich kompozytorów m.in. C. Debussy’ego, C. Francka i O. Messiaena.

W roli dyrygenta występowała kilkakrotnie, pracując z chórami amatorskimi, młodzieżowymi, czy studenckimi. Jako chórzystka występowała w takich miejscach jak Filharmonia Krakowska, NOSPR, Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego czy Białoruska Filharmonia Narodowa.

Dominik Gilewski - pianista, kameralista. W roku 2018 ukończył z wynikiem celującym Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia im. Fryderyka Chopina w Krakowie w klasie fortepianu mgr Bożeny Dobrowolskiej. Obecnie jest studentem Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu dr hab. Mileny Kędry oraz w klasie kameralistyki dra hab. Lecha Napierały.

Swoje umiejętności jako solista i kameralista doskonalił podczas licznych kursów mistrzowskich i konsultacji prowadzonych m.in. przez: Olgę Łazarską, Zbigniewa Raubo, Andrzeja Pikula, Mariolę Cieniawę-Puchałę, Ewę Bukojemską, Andrzeja Jasińskiego, Valentine Igoshine, Philippe Giusiano, Victora Derevianko, Catherine Vickers. Jest laureatem krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych (I nagroda – Neapol, II nagroda- Tallin, III nagroda-Rzym, III-nagroda – Wiedeń, III nagroda-Katowice, III nagroda – Kraków). Prowadzi działalność koncertową w Polsce jak i za granicą (Niemcy, Włochy, Austria). W 2019 roku otrzymał stypendium Rektora AM dla najlepszych studentów oraz jest stypendystą Fundacji Smithfield Polska im. Zygmunta Piwońskiego.