Kalendarium wydarzeń
TerezArt: haft
06 gru wt, 19.00
TerezArt: haft
08 gru czw, 9:00
Strefa Rodzica / батьківська зона
15 gru czw, 9:00
Strefa Rodzica / батьківська зона
Świąteczne przygotowania w Łokietku
17 gru sob, 12:45
Świąteczne przygotowania w Łokietku
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
2 życie rzeczy

2 życie rzeczy

2 życie rzeczy to warsztaty plastyczne z zakresu z upcyklingu, czyli przetwarzania przedmiotów starych, zepsutych i niepotrzebnych w rzeczy nowe, użyteczne i potrzebne. Ograniczamy w ten sposób ilość śmieci (bo je zużywamy zamiast wyrzucać) ale także produkcję nowych przedmiotów, która zawsze jest obciążająca dla środowiska. Uczymy się także jak oszczędzać – po co bowiem kupować, skoro można coś zrobić samemu tanim kosztem?

Na warsztatach opanujemy różne podstawowe techniki upcyklingu. Będziemy rozwijać naszą kreatywność. Nauczymy się co i jak można przerobić oraz jakich narzędzi do tego użyć. Samodzielnie wykonamy rozmaite użyteczne przedmioty, które będziemy mogli następnie zabrać do domu a przy tym pozbędziemy się rzeczy niepotrzebnych w sposób odpowiedzialny i przyjazny środowisku. Co jednak najważniejsze – będziemy się dobrze wspólnie bawić!

Terminy zajęć publikowane są w kalendarzu na naszej stronie.


wstęp wolny.
Warsztaty prowadzone przez wolontariuszy programu INTEGRart będącego częścią Europejskiego Korpusu Solidarnośći współfinansowane są przez Unię Europejską